facebook instagram twitter youtube


Her şeyden öte tasarım yapmak araştırmadan ve gerekli sonuçlara ulaşma sürecini yaşamadan yapılabilecek ezbere bir iş değildir; örneğin yazılmış tezleri okumak  aslında bir mobilya üreticisi için değerli bir kaynaktır.

"Piyasa araştırması sonuçlarına bakıldığında, mevcut ofis koltuklarının ölçüleri çok farklı olsa bile, form olarak birbirine çok benzer tasarımlar olduğu hatta birçok üreticinin farklılaştırmaya dahi gitmeden aynı boyut ve özellikteki koltukları satışa sundukları görülmüştür. Üretimi gerçekleştirilmiş koltukların piyasada oluşmuş olan pazardan pay alabilmek için yapıldığı, ürün farklılaştırması ile yeni bir kullanıcı kitlesine ulaşılmak gibi bir kaygı olmadığı ya da mevcut kullanıcılara yeni ürün sunmaktan kaçınıldığı gözlemlenmiştir. Burada, tasarımcıların malzemeyi ve ürünü yeterince tanımamasından, tasarımı etkileyen faktörlere dikkat etmemesine; üreticinin kar marjını yüksek tutmak istemesinden, yeni ürün üretiminin katlanılması gereken ek maliyet yükü getirmesine uzanan birçok sorun olduğu belirlenmiştir."  Ertan Y. Hastürk  tezinde bu gibi sorunlardan bahsetmektedir. Bilimsel dayanakları görmezden gelmek artık tasarım sürecinin kaldıramayacağı bir hata haline gelmiştir.
Birlikte tasarlama sürecinin öneminin farkındayız.

Ev dekorasyonunda kullanılan en önemli öğelerden biri de koltuklarımız.. Hemen hemen her evde bulunan ve insanların üzerlerine bir yaşam inşaa ettiği bir öğe.

Koltuklar gerek evlerin gerekse toplu yaşanılan ortamların vazgeçilmezidir. Bunun bilincinde olan üretici firmalar da  günün şartlarına uygun olarak her dönem değişen tasarımlar üretmektedirler.

Sağlık faktörünü gözeten, insan odaklı tasarımlar yapan, işçiliğine para odaklı değil de insan rahatlığı önceliğiyle yaklaşan Ataşehir koltuk döşeme sizi atölyesine davet ediyor.

 

 


BU YAZI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 5663x